Archiwum: Konferencje
   

  INNOWACYJNE TECHNOLOGIE I ZASTOSOWANIA INFORMACJI GEOPRZESTRZENNEJ  
   

Z przyjemnością informujemy, że dwudniowa, XXVII konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej na temat INNOWACYJNE TECHNOLOGIE I ZASTOSOWANIA INFORMACJI GEOPRZESTRZENNEJ odbędzie się w Bibliotece Narodowej w Warszawie, w dniach 8-9 listopada 2017 roku. Będzie obejmowała sesje referatowe i warsztaty.
Wzorem lat ubiegłych istnieje możliwość nieodpłatnego częściowego uczestnictwa w obradach XXVII konferencji PTIP przez grupy doktorantów, studentów i studentów studiów podyplomowych – zgłaszane przez ich opiekunów naukowych.

Zainteresowanych otrzymaniem:
Komunikatu 1,
Formularza zgłoszeniowego uczestnictwa oraz
Formularza zgłoszeniowego referatu
prosimy o kontakt na adres konferencje@ptip.org.pl
O PTIP

Konferencje
11-04-2017

  GEOINFORMACYJNE ASPEKTY ZARZĄDZANIA PRZESTRZENIĄ  
   

Z przyjemnością informujemy, że dwudniowa, XXVI konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej na temat GEOINFORMACYJNE ASPEKTY ZARZĄDZANIA PRZESTRZENIĄ odbędzie się w Bibliotece Narodowej w Warszawie, w dniach 8-9 listopada 2016 roku. Będzie obejmowała sesje referatowe oraz warsztaty.
Konferencję będzie poprzedzało XXI otwarte posiedzenie Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej, które odbędzie się w dniu 8 listopada 2016 roku. Przewiduje się, że w posiedzeniu udział wezmą Pani Anna Streżyńska, Minister Cyfryzacji, i Pani Aleksandra Jabłonowska, p.o. Głównego Geodety Kraju. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obu imprezach.
Wzorem lat ubiegłych istnieje możliwość nieodpłatnego częściowego uczestnictwa w obradach XXVI konferencji PTIP oraz w obradach XXI posiedzenia Rady IIP przez grupy doktorantów, studentów i studentów studiów podyplomowych – zgłaszane przez ich opiekunów naukowych.

Pliki do pobrania:

Program (pdf)
Warsztaty 1 (pdf) Warsztaty 2 (pdf)
Formularz zgłoszeniowy uczestnictwa (doc)
Formularz zgłoszeniowy – doktoranci, studenci, studia podyplomowe (doc)

Konferencje
10-10-2016

  GEOINFORMACYJNE ASPEKTY ZARZĄDZANIA PRZESTRZENIĄ  
   

Z przyjemnością informujemy, że dwudniowa, XXVI konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej na temat GEOINFORMACYJNE ASPEKTY ZARZĄDZANIA PRZESTRZENIĄ odbędzie się w Bibliotece Narodowej w Warszawie, w dniach 8-9 listopada 2016 roku. Będzie obejmowała obrady plenarne, obrady równoległe oraz warsztaty.
Ramowy program konferencji zostanie umieszczony we wrześniu, a program szczegółowy w październiku 2016 r. Również w październiku zostanie umieszczony druk zgłaszania grup studentów i doktorantów przez ich opiekunów naukowych.

Pliki do pobrania:

Komunikat 1 (pdf)
Komunikat 2 (pdf) Formularz zgłoszeniowy uczestnictwa (doc) Formularz zgłoszeniowy referatu (doc) Klasyfikacja artykułów POL-index 2015 (doc)

Konferencje
31-05-2016

  GEOINFORMACYJNE ASPEKTY ZARZĄDZANIA PRZESTRZENIĄ  
   

Z przyjemnością informujemy, że XXVI konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej na temat GEOINFORMACYJNE ASPEKTY ZARZĄDZANIA PRZESTRZENIĄ odbędzie się w Bibliotece Narodowej w Warszawie, w dniach 8-9 listopada 2016 roku. Będzie obejmowała obrady plenarne, obrady równoległe oraz warsztaty.
Formularz zgłoszeniowy i informacje o warsztatach zostaną umieszczone w maju br., natomiast szczegółowy program najpóźniej miesiąc przed konferencją.

Plik do pobrania: Komunikat 1 (pdf)

Konferencje
24-03-2016

  ZARZĄDZANIE DANYMI PRZESTRZENNYMI UKIERUNKOWANE NA UŻYTKOWNIKA  
   

Z przyjemnością informujemy, że XXV konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej połączona z XVIII posiedzeniem Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej na temat ZARZĄDZANIE DANYMI PRZESTRZENNYMI UKIERUNKOWANE NA UŻYTKOWNIKA odbędzie się w Bibliotece Narodowej w Warszawie, w dniach 4-6 listopada 2015 roku. Będzie obejmowała obrady plenarne, obrady równoległe oraz warsztaty.

Pliki do pobrania:

Program (pdf)
Warsztaty 1(pdf) Warsztaty 2 (pdf)

Komunikat (pdf) Formularz zgłoszeniowy (doc)

Cennik za publikacje

Konferencje
13-04-2015

  ROZWÓJ METOD I TECHNOLOGII GEOPRZESTRZENNYCH  
   

Z przyjemnością informujemy, że trzydniowa konferencja na temat ROZWÓJ METOD I TECHNOLOGII GEOPRZESTRZENNYCH, która stanowi XXIV doroczną konferencję Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej z cyklu GEOINFORMACJA W POLSCE, odbędzie się w dniach 5-7 listopada 2014 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Będzie obejmowała warsztaty sesje plenarne i sesje równoległe.

Pliki do pobrania:

Program szczegółowy Program ramowy
Komunikat-wrzesien Formularz zgłoszeniowy - wrzesień (doc) Formularz zgłoszeniowy – wrzesień (pdf)

Komunikat Formularz zgłoszeniowy (doc) Formularz zgłoszeniowy (pdf)
Warsztaty 1 Warsztaty 2 Warsztaty 3 Warsztaty 4 Warsztaty 5
Instrukcja dla autorów (doc) Cennik za publikacje

Konferencje
06-03-2014

  IIP DŹWIGNIĄ ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO  
   

Z przyjemnością informujemy, że trzydniowa konferencja na temat INFRASTRUKTURA INFORMACJI PRZESTRZENNEJ DŹWIGNIĄ ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO, która stanowi XXIII doroczną konferencję Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej z cyklu GEOINFORMACJA W POLSCE, odbędzie się w dniach 6-8 listopada 2013 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Będzie obejmowała sesje referatowe i warsztaty.

Pliki do pobrania:

Program
Program ramowy Warsztaty 1 Warsztaty 2 Warsztaty 3
Komunikat 1 Formularz zgłoszeniowy (doc)
Instrukcja dla autorów (doc) Cennik za publikacje

Konferencje
04-08-2013

  GEOINFORMACJA DLA KAŻDEGO  
   

Z przyjemnością informujemy, że trzydniowa konferencja na temat GEOINFORMACJA DLA KAŻDEGO, która stanowi XXII doroczną konferencję Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej z cyklu GEOINFORMACJA W POLSCE, odbędzie się w dniach 24-26 września 2012 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Będzie obejmowała sesje referatowe i warsztaty.
Konferencja odbędzie się pod patronatem honorowym Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz patronatem organizacyjnym Głównego Geodety Kraju.

Pliki do pobrania:

Program ramowy  Program

Warsztaty 1 Warsztaty 2 Warsztaty 3 Warsztaty 4   

Komunikat 1  Formularz zgłoszeniowy (pdf) Formularz zgłoszeniowy (doc) Instrukcja dla autorów   

Konferencje
10-09-2012

  Informacja przestrzenna dla Polski i Europy  
   

Z przyjemnością informujemy, że trzydniowa konferencja na temat "Informacja przestrzenna dla Polski i Europy", która stanowi XXI doroczną konferencję Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej z cyklu GEOINFORMACJA W POLSCE, odbędzie się w dniach 7-9 listopada 2011 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Będzie obejmowała sesje referatowe i warsztaty.
Konferencja odbędzie się pod patronatem Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku oraz Jolanty Orlińskiej, Głównego Geodety Kraju.

Pliki do pobrania:
Program szczegółowy (3398 kb)   
Komunikat 1  Formularz zgłoszeniowy (pdf) Formularz zgłoszeniowy (doc)

 

Konferencje
28-10-2011

  Rozwiązania informatyczne dla górnictwa na platformie Bentley  
   
PTIP uprzejmie informuje, że w dniach 15-16 listopada 2011 roku odbędzie się w Krakowie konferencja na temat "Rozwiązania informatyczne dla górnictwa na platformie Bentley", której współorganizatorem jest Komisja Geomatyki Górniczej Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej. Więcej informacji w załączonym pliku.


Konferencje
06-09-2011

  WOLNE OPROGRAMOWANIE W GEOINFORMATYCE  
   

PTIP uprzejmie informuje, że w dniach 12-14 maja 2011 roku, w auli Jana Pawła II w budynku Centrum Naukowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, odbędzie się III Konferencja z cyklu WOLNE OPROGRAMOWANIE W GEOINFORMATYCE. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.gislab.up.wroc.pl/wogis2011/.

Konferencje
09-03-2011
(Czytaj więcej...)

  GEOINFORMACJA W POLSCE, Warszawa   
   

Z przyjemnością informujemy, że trzydniowa, XX Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej z cyklu GEOINFORMACJA W POLSCE odbędzie się w dniach 4-6 listopada 2010 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Konferencja ta będzie składała się z trzech modułów:
1. Warsztatów na temat "Metodyka i technologia budowy geoserwera tematycznego jako komponentu INSPIRE",
2. Warsztatów na temat "Modelowanie danych przestrzennych",
3. Seminarium na temat "Aktualne zagadnienia geomatyki w Polsce.

Pliki do pobrania:
Program Ramowy program
Komunikat 2 Warsztaty 1 Warsztaty 2 Formularz zgłoszeniowy 2


Konferencje
27-08-2010

  GEOINFORMACJA W POLSCE, Warszawa  
   

Z przyjemnością informujemy, że XX Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej z cyklu GEOINFORMACJA W POLSCE odbędzie się w dniach 4-5 listopada 2010 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Konferencja ta będzie składała się z trzech modułów:
1. Warsztatów na temat "Budowa podstawowego geoserwera tematycznego infrastruktury INSPIRE – podejście praktyczne",
2. Warsztatów na temat "Modelowanie danych przestrzennych",
3. Seminarium na temat "Aktualne zagadnienia geomatyki w Polsce".

Pliki do pobrania: Komunikat 1 Warsztaty 1 Warsztaty 2 Formularz zgłoszeniowy

Konferencje
26-02-2010

  INSPIRE w Krakowie  
   

PTIP uprzejmie informuje, że IV Konferencja INSPIRE nt. “INSPIRE as a framework for cooperation”, organizowana przez Komisję Europejską przy współdziałaniu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii odbędzie się w Krakowie w dniach 22-25 czerwca 2010 r.
Konferencję poprzedzi VI Ogólnokrajowe Sympozjum z cyklu KRAKOWSKIE SPOTKANIA Z INSPIRE nt. "Polska infrastruktura informacji przestrzennej jako komponent INSPIRE", które odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2010 r.

Bliższe informacje można uzyskać odpowiednio na stronach:
http://inspire.jrc.ec.europa.eu/events/conferences/inspire_2010/ www.spotkania-inspire.krakow.pl/

 

Konferencje
26-02-2010

  WOLNE OPROGRAMOWANIE W GEOINFORMATYCE  
   

PTIP uprzejmie informuje, że w dniach 13-14 maja 2010 r. odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu II Konferencja z cyklu WOLNE OPROGRAMOWANIE W GEOINFORMATYCE pt. "Współczesne trendy i perspektywy rozwoju". Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.gislab.up.wroc.pl/wogis2010/.

Konferencje
26-02-2010

  GEOINFORMACJA W POLSCE, Warszawa  
   

Z przyjemnością informujemy, że konferencja na temat MODERNIZACJA POLSKICH ZASOBÓW GEOINFORMACYJNYCH W RAMACH INSPIRE odbędzie się w dniach 5-7 października 2009 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Konferencja stanowi XIX edycję dorocznych konferencji z cyklu “Geoinformacja w Polsce” Polskiego Towarzystwo Informacji Przestrzennej.
Patronat honorowy nad konferencją objął wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna, a patronat organizacyjny Główny Geodeta Kraju Jolanta Orlińska.


Pliki do pobrania: Program ramowy Program szczegółowy
Komunikat 1 Komunikat 2 Formularz zgłoszeniowy

Konferencje
04-06-2009

  GEOINFORMACJA W POLSCE, Warszawa  
   

Z przyjemnością informujemy, że konferencja na temat TWORZENIE PODSTAW PRAWNYCH I TECHNICZNYCH POLSKIEJ INFRASTRUKTURY INFORMACJI PRZESTRZENNEJ W RAMACH INSPIRE odbędzie się w dniach 27-29 października 2008 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Konferencja będzie obejmowała sesje plenarne, panel dyskusyjny, warsztaty, sympozjum oraz tematyczne sesje referatowe.
Konferencja stanowi XVIII edycję dorocznych konferencji z cyklu “Geoinformacja w Polsce” Polskiego Towarzystwo Informacji Przestrzennej. Współorganizatorami są Rada ds. Implementacji INSPIRE oraz Sieć Naukowa Systemy Geoinformacyjne.

Pliki do pobrania:
Komunikat 1 Komunikat 2 Formularz zgłoszeniowy
Program ramowy Program

Informacja przeznaczona dla osób zainteresowanych aktywnym udziałem w wybranych zajęciach praktycznych w ramach WARSZTATÓW NA TEMAT METADANYCH GEOINFORMACYJNYCH, z wykorzystaniem własnych laptopów.

AUDYTORIUM – Opracowanie metadanych w zakresie geodezji i kartografii z zastosowaniem wybranego edytora. Pliki do pobrania z wyjaśnieniami dotyczącymi instalacji oprogramowania: Dokumentacja użytkownika, Instrukcja pobrania edytora

SALA 218 – Opracowanie metadanych w zakresie ochrony środowiska z zastosowaniem edytora MEDARD. Wersja instalacyjna, podręcznik instalacji oraz wszystkie informacje niezbędne do instalacji Edytora Metadanych MEDARD znajduje się pod adresem http://www.medard-opensource.eu/.

Konferencje
12-10-2008

  GEOINFORMACJA W POLSCE, Warszawa  
   

Z przyjemnością informujemy, że konferencja na temat WSPÓŁPRACA I KOORDYNACJA W ZAKRESIE GEOINFORMACJI DLA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU W POLSCE I EUROPIE odbędzie się w dniach 6-8 listopada 2007 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Konferencja będzie obejmowała tematyczne sesje referatowe, warsztatowe i dyskusyjne, a także jednodniowe Sympozjum Sieci Naukowej Systemy Geoinformacyjne, w której skład wchodzi 13 instytutów Polskiej Akademii Nauk i resortowych.
Konferencja organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej w porozumieniu z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii oraz przy współdziałaniu Instytutu Geodezji i Kartografii.
Konferencja stanowi XVII edycję dorocznych konferencji z cyklu "Geoinformacja w Polsce".

Pliki do pobrania:
PROGRAM, Program ramowy,
Komunikat 1, Komunikat 2, Formularz zgłoszeniowy
.

Konferencje
16-10-2007

  GEOINFORMACJA W POLSCE, Warszawa  
   

Z przyjemnością informujemy, że konferencja na temat WSPÓŁPRACA I KOORDYNACJA W ZAKRESIE GEOINFORMACJI DLA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU W POLSCE I EUROPIE odbędzie się w dniach 6-8 listopada 2007 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Konferencja będzie obejmowała tematyczne sesje referatowe, warsztatowe i dyskusyjne, a także jednodniowe Sympozjum Sieci Naukowej Systemy Geoinformacyjne, w której skład wchodzi 13 instytutów Polskiej Akademii Nauk i resortowych.
Konferencja organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej w porozumieniu z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii oraz przy współdziałaniu Instytutu Geodezji i Kartografii.
Konferencja stanowi XVII edycję dorocznych konferencji z cyklu "Geoinformacja w Polsce".

Pliki do pobrania (.doc): Komunikat 1, Komunikat 2, Formularz zgłoszeniowy.


Konferencje
27-06-2007

  Krakowskie Spotkania z INSPIRE  
   

W dziale ZASOBY – dokumenty elektroniczne publiczne umieszczone zostało Sprawozdanie z III Ogólnopolskiego Sympozjum z cyklu “Krakowskie spotkania z INSPIRE” na temat Dziedzictwo kulturowe jako element geoprzestrzeni, Kraków, 17-19 maja 2007 r.

Konferencje
27-06-2007

  Imprezy UDMs  
   

Pod adresem www.udms.net/index.lasso jest już dostępny wstępny program oraz informacja dla uczestników 26. Sympozjum Zarządzania Danymi Miejskimi, Stuttgart, 10-12 października 2007 r.
Można tam również znaleźć informację o 2. Międzynarodowych Warsztatach na temat geoinformacji 3D: potrzeby, pozyskiwanie, modelowanie, wizualizacja, Delft, 12-14 grudnia 2007 r.

Konferencje
17-06-2007

  Krakowskie Spotkania z INSPIRE  
   

W dziale ZASOBY – dokumenty elektroniczne publiczne umieszczona została prezentacja prof. Jerzego Gaździckiego Infrastuktury informacji przestrzennej oraz ich relacje względem dziedzictwa kulturowego przedstawiona podczas III Ogólnopolskiego Sympozjum “Krakowskie Spotkania z INSPIRE”.

Konferencje
28-05-2007

  GEOINFORMACJA W POLSCE, Warszawa  
   

Z przyjemnością informujemy, że konferencja na temat WSPÓŁPRACA I KOORDYNACJA W ZAKRESIE GEOINFORMACJI DLA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU W POLSCE I EUROPIE odbędzie się w dniach 6-8 listopada 2007 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Konferencja będzie obejmowała tematyczne sesje referatowe, warsztatowe i dyskusyjne, a także jednodniowe Sympozjum Sieci Naukowej Systemy Geoinformacyjne, w której skład wchodzi 13 instytutów Polskiej Akademii Nauk i resortowych.
Konferencja organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej w porozumieniu z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii oraz przy współdziałaniu Instytutu Geodezji i Kartografii.
Konferencja stanowi XVII edycję dorocznych konferencji z cyklu "Geoinformacja w Polsce".
Szczegółowe informacje znajdują się w komunikacie 1. Komunikat 2 zostanie umieszczony w witrynie w kwietniu 2007 r.

Konferencje
12-02-2007

  GIS GigaCon 2007  
   

PTIP uprzejmie informuje, że firma Software Konferencje organizuje konferencję GIS GigaCon 2007, która odbędzie się w Warszawie 19 lutego 2006 roku. Konferencja adresowana jest do osób profesjonalnie zajmujących się systemami inżynierskimi, specjalistów ds. systemów GIS, SIP, SIT i SIG. Szczegóły można znaleźć na stronie www.gis.gigacon.org.

 

Konferencje
29-11-2006

  Materiały XVI Konferencji PTIP  
   

Materiały XVI Konferencji GEOINFORMACJA W POLSCE publikowane są w zeszytach 2/2006, 3/2006 i 1/2007 Roczników Geomatyki. Dotychczas wydane zostały zeszyty 2/2006 i 3/2006. Informacje o poszczególnych zeszytach znajdują się w dziale ZASOBY (Materiały drukowane - Roczniki Geomatyki).
W numerze listopadowym Magazynu Geoinformacyjnego GEODETA ukazało się sprawozdanie z Konferencji obejmujące sprawozdanie z warsztatów na temat przepisów implementacyjnych INSPIRE. Prezentacje przedstawione podczas tych warsztatów znajdują się w dziale ZASOBY (Materiały elektroniczne – publiczne).
Konferencja odbyła się w ramach Polskich Dni INSPIRE 2006.

Konferencje
13-11-2006

  GEOINFORMACJA W POLSCE  
   

Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej uprzejmie informuje, że XVI doroczna konferencja PTIP odbędzie się w Warszawie, w Bibliotece Narodowej, w dniach 4-6 października 2006 roku. Konferencja przeznaczona jest dla interdyscyplinarnego kręgu osób zainteresowanych geoinformacją oraz systemami informacji przestrzennej, z uwzględnieniem ich aspektów prawnych, naukowych, technologicznych, edukacyjnych, organizacyjnych i ekonomicznych.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji.

Pliki do pobrania (.doc):
program konferencji formularz zgłoszeniowy

Konferencje
26-09-2006

  GEOINFORMACJA W POLSCE  
   
Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej uprzejmie informuje, że XVI doroczna konferencja PTIP odbędzie się w Warszawie, w Bibliotece Narodowej, w dniach 4-6 października 2006 roku. Konferencja przeznaczona jest dla interdyscyplinarnego kręgu osób zainteresowanych geoinformacją oraz systemami informacji przestrzennej, z uwzględnieniem ich aspektów prawnych, naukowych, technologicznych, edukacyjnych, organizacyjnych i ekonomicznych.
Wstępny, ramowy program konferencji znajduje się w komunikacie nr 3.

Pliki do pobrania (.doc): formularz zgłoszeniowy komunikat 3 komunikat 2 komunikat 1

Konferencje
16-06-2006

  GEOINFORMACJA W POLSCE, Warszawa  
   

Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej uprzejmie informuje, że XVI doroczna konferencja PTIP odbędzie się w Warszawie, w Bibliotece Narodowej, w dniach 4-5 października 2006 roku. Konferencja przeznaczona jest dla interdyscyplinarnego kręgu osób zainteresowanych geoinformacją oraz systemami informacji przestrzennej, z uwzględnieniem ich aspektów prawnych, naukowych, technologicznych, edukacyjnych, organizacyjnych i ekonomicznych.

Program konferencji będzie uwzględniał:

 • wykłady na temat metod i technologii geomatyki mających obecnie istotne znaczenie dla rozwoju systemów informacji przestrzennej w Polsce,
 • sesje (lub warsztaty) dotyczące INSPIRE,
 • sesje referatowe i dyskusyjne obejmujące problematykę stanowiącą przedmiot zainteresowania producentów i użytkowników geoinformacji.

  Plik do pobrania (.doc):
  komunikat 1
 • Konferencje
  27-04-2006

    GIS i GPS w praktyce  
     

  PTIP uprzejmie informuje, że dwa instytuty Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, tj.: Instytut Nauk Technicznych i Instytut Matematyki i Informatyki organizują sympozjum nt. “GIS i GPS w praktyce”, które odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2006 roku.

   

  Konferencje
  30-01-2006

    GIS GigaCon 2006  
     

  PTIP uprzejmie informuje, że firma Software Konferencje organizuje konferencję GIS GigaCon 2006, która odbędzie się w Centrum Konferencyjnym w Warszawie 16 lutego 2006 roku. Konferencja ta ma stanowić przegląd najnowszych rozwiązań informatycznych wspomagających systemy informacji geograficznej.

  Szczegóły można znaleźć na stronie www.konferencje.software.com.pl/gigacon2006

   

  Konferencje
  30-01-2006

    Krakowskie spotkania z INSPIRE  
     

  PTIP uprzejmie informuje, że Urząd Miasta Krakowa przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Akademii Górniczo-Hutniczej i Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego w Krakowie organizuje w dniach 8-10 czerwca 2006 roku, w Krakowie, II Ogólnopolskie Sympozjum nt. "Krakowskie spotkania z INSPIRE".
  Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.spotkania-inspire.krakow.pl/ 

   

  Konferencje
  30-01-2006

    Technologie GIS fundamentem procesów decyzyjnych  
     
  Katedra Ekonomii i Ekologii Wydziału Finansów i Informatyki Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku organizuje w dniu 16 grudnia 2005 roku FORUM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII INFORMATYCZNYCH na temat Technologie GIS fundamentem procesów decyzyjnych.
  Szczegóły można znaleźć pod adresem http://fnti.wsfiz.edu.pl.
 • Forum-formularz.pdf (23 KB)
 • Konferencje
  30-11-2005

    III OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM GEOINFORMACYJNE, 7-9 listopada 2005  
     
  Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej uprzejmie zaprasza na III OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM GEOINFORMACYJNE, na temat Geoinformacja w badaniach przestrzennych, które odbędzie się w Warszawie, w Bibliotece Narodowej, w dniach 7-9 listopada 2005 roku.
  Materiały tego Sympozjum, wydane w Rocznikach Geomatyki 2005, stanowią bogate źródło wiedzy o dorobku polskiego środowiska geoinformacyjnego, jego osiągnięciach i trudnościach, aktualnych problemach i planach na przyszłość.
  Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowym programem Sympozjum oraz wcześniejszą wiadomością o ortofotomapie Warszawy.
 • III Sympozjum program.pdf (335 KB)
  Warunki uczestnictwa w Sympozjum wraz z odpowiednimi drukami, umieszczone w naszej witrynie w dniu 20 lipca 2005 r., znajdziecie Państwo w archiwum konferencji.

 • Konferencje
  25-10-2005

    25th Urban Data Management Symposium  
     
  W dniach 15-17 maja 2006 r. odbędzie się w Aalborg kolejne sympozjum UDMS. Bliższe informacje na ten temat są dostępne w witrynie www.udms.net.
  Konferencje
  20-07-2005

    GIS W PRAKTYCE  
     
  Centrum Promocji Informatyki organizuje XII edycję konferencji GIS W PRAKTYCE, pod tytułem GIS w serwisach informacyjnych administracji publicznej. Konferencja odbędzie się w dniu 30 listopada 2005 r. w Warszawie. Szczegóły można znaleźć pod adresem http://www.e-administracja.org.pl/konferencje/2005/gis/index.php.

  Konferencje
  20-07-2005

    III OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM GEOINFORMACYJNE, 7-9 listopada 2005  
     
  Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej uprzejmie zaprasza na III OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM GEOINFORMACYJNE, na temat Geoinformacja w badaniach przestrzennych, które odbędzie się w Warszawie, w Bibliotece Narodowej, w dniach 7-9 listopada 2005 roku. Z przyczyn niezależnych od organizatorów nastąpiła zmiana terminu Sympozjum zaplanowanego na 15-17 listopada 2005 i podanego we wcześniejszych wiadomościach.

  Pliki do pobrania (.doc):
 • komunikat 2
 • warsztaty
 • formularz zgłoszeniowy
 • Konferencje
  20-07-2005
  (Czytaj więcej...)

    20th European Conference for ESRI Users  
     
  PTIP uprzejmie informuje, że 20. Europejska Konferencja Użytkowników ESRI odbędzie się w dniach 26-28 października 2005 r. w Warszawie. Towarzyszyć jej będą warsztaty, seminaria oraz wystawa poświecona technologiom GIS i pokrewnym.
  Szczegóły można znaleźć na stronie www.euc2005.com.

  Konferencje
  18-07-2005

    XIX Jesienna Szkoła Geodezji  
     
  PTIP uprzejmie informuje, że XIX Jesienna Szkoła Geodezji odbędzie się w dniach 22-24 września 2005 roku, w Polanicy Zdrój pod patronatem Ministra Nauki i Informatyzacji, Rektora Politechniki Wrocławskiej i Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Organizatorami imprezy są Zakład Geodezji i Geoinformatyki na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich Z/O Wrocław.
  Szczegóły można znaleźć na stronie www.jsg.geo.pl.

  Konferencje
  18-07-2005

    Krakowskie spotkania z INSPIRE  
     
  PTIP uprzejmie informuje, że Urząd Miasta Krakowa przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego w Krakowie organizuje w dniach 2-4 czerwca 2005 roku, w Krakowie, Ogólnopolskie Sympozjum "Krakowskie spotkania z INSPIRE".
  Szczegóły można znaleźć na stronie www.spotkania-inspire.krakow.pl

  Konferencje
  23-04-2005

    III OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM GEOINFORMACYJNE  
     
  Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej uprzejmie zaprasza na III OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM GEOINFORMACYJNE, na temat Geoinformacja w badaniach przestrzennych, które odbędzie się w Warszawie, w Bibliotece Narodowej, w dniach 15-17 listopada 2005 roku.

  Pliki do pobrania (.doc):
 • komunikat 1
 • informacja dla autorów
 • Konferencje
  11-03-2005
  (Czytaj więcej...)

    GIS Expo 2005  
     
  PTIP uprzejmie informuje, że firma Software Konferencje organizuje konferencję GIS Expo 2005, która odbędzie się w Warszawie, w Hotelu Marriott, w dniu 8 lutego 2005 roku. Konferencja ta ma stanowić przegląd najnowszych rozwiązań informatycznych wspomagających systemy informacji geograficznej. Szczegóły można znaleźć na stronie www.gis-expo.org.pl
  Udział w konferencji jest bezpłatny, jednakże warunkiem uczestnictwa jest dokonanie uprzedniej rejestracji.
  Konferencje
  18-01-2005

    Wiosna w geodezji i kartografii  
     
  PTIP uprzejmie informuje, że Zarząd Oddziału Wielkopolskiego SGP organizuje IV Konferencję Naukowo-Techniczną z cyklu „Wiosna w geodezji i kartografii” na temat
  „Teoria i praktyka współczesnej fotogrametrii i teledetekcji”.
  Konferencje
  18-01-2005
  (Czytaj więcej...)

    GEOINFORMACJA W POLSCE  
     
  Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej uprzejmie zaprasza na XIV doroczną konferencję PTIP, która odbędzie się w Warszawie, w Bibliotece Narodowej, w dniach 3-4 listopada 2004 roku.

  Pliki do pobrania (.doc):
 • program
 • komunikat2
 • formularz2

  Wcześniejsze informacje znajdziecie Państwo w Archiwum: Konferencje - 27-06-2004 po kliknięciu na poniższy link Konferencje.

 • Konferencje
  14-10-2004

    KSZTAŁCENIE GEODETÓW  
     
  Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej, działając pod egidą i przy współpracy Departamentu Geodezji i Kartografii Ministerstwa Infrastruktury, organizuje konferencję na temat KSZTAŁCENIE GEODETÓW W ŚREDNIEJ SZKOLE ZAWODOWEJ stanowiącą trzecią z dorocznych konferencji Departamentu poświęconych problemom geodezyjnego szkolnictwa zawodowego.
  Konferencja odbędzie się 5 listopada 2004 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

  Pliki do pobrania (.doc):
 • komunikat
 • program
 • Konferencje
  10-10-2004

    GEOINFORMACJA W POLSCE, Warszawa  
     
  Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej uprzejmie zaprasza na XIV doroczną konferencję PTIP, która odbędzie się w Warszawie, w Bibliotece Narodowej, w dniach 3-4 listopada 2004 roku.

  Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w Archiwum: Konferencje - 27-06-2004 po kliknięciu na na poniższy link Konferencje.
  Konferencje
  16-09-2004

    GEOINFORMACJA W POLSCE, Warszawa  
     
  Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej uprzejmie zaprasza na XIV doroczną konferencję PTIP, która odbędzie się w Warszawie, w Bibliotece Narodowej, w dniach 3-4 listopada 2004 roku. Konferencja przeznaczona jest dla interdyscyplinarnego kręgu osób zainteresowanych geoinformacją oraz systemami informacji przestrzennej, z uwzględnieniem ich aspektów prawnych, naukowych, technologicznych, edukacyjnych, organizacyjnych i ekonomicznych.
  Konferencje
  27-06-2004
  (Czytaj więcej...)

    Prezentacja na temat standaryzacji w geomatyce  
     
  W dniach 17-18 maja 2004 roku odbyło się w Warszawie Forum Geodetów Powiatowych, podczas którego prof. J. Gaździcki oraz dr J. Michalak wygłosili prelekcję na temat standaryzacji w geomatyce. Związaną z tym prezentację PowerPoint można znaleźć pod adresem http://testbed.ptip.org.pl/kti/ppt/standaryzacja_w_geomatyce.ppt
  Konferencje
  07-06-2004

    Miasta w Internecie, Zakopane  
     
  W dniach 23-25 czerwca 2004 roku odbędzie sie VIII Konferencja na temat "Miasta w Internecie", Zakopane, Hotel Kasprowy. Konferencja poświęcona zostanie głównie problematyce administracji publicznej (eGovernment) i będzie miała charakter międzynarodowy. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie "Miasta w Internecie". Koszt uczestnictwa obejmujący 3 noclegi wynosi 990 zł + 22% VAT. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.mwi.pl. Należy żałować, że występuje tu zbieżność terminów z konferencją Komisji Europejskiej 10th EC-GI&GIS Workshop.
  Konferencje
  20-04-2004

    UDMS 2004, CHIOGGIA - VENICE, ITALY  
     
  Towarzystwo Zarządzania Danymi Miejskimi (Urban Data Management Society - UDMS), z którym PTIP współdziała, organizuje swoje kolejne sympozjum w Chioggia, w pobliżu Wenecji. Sympozjum odbędzie się w dniach 27-29 października 2004.
  Konferencje
  08-03-2004
  (Czytaj więcej...)

    Mazowiecki SIP dla planowania przestrzennego  
     
  Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa, Centrum Gospodarki Przestrzennej, Mazowieckie Biuro Planowania Przestrzennego i Rozwoju Regionalnego oraz Biuro Geodety Województwa Mazowieckiego organizują warsztaty na temat: REGIONALNY SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ – NARZĘDZIE WSPOMAGAJĄCE PLANOWANIE I ZARZĄDZANIE PRZESTRZENIĄ. Warsztaty te odbędą się w dniach 5-6 kwietnia 2004, w Warszawie. Koszt udziału obejmujący materiały i obiady wynosi 200zł. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem www.igpik.waw.pl
  Konferencje
  16-02-2004

    10th EC-GI&GIS Workshop  
     
  Komisja Europejska wybrała Warszawę jako miejsce dziesiątych warsztatów poświęconych problematyce geoinformacji oraz GIS w Unii Europejskiej, a w szczególności stanowi aktualnemu prac nad Europejską Infrastrukturą Danych Przestrzennych.
  Konferencje
  23-01-2004
  (Czytaj więcej...)

    Światowy Dzień GIS w Polsce  
     
  W kilku polskich wyższych uczelniach 19 listopada zorganizowano obchody Dnia GIS-u, m. in. w Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Uniwersytecie Toruńskim przy czynnym udziale przedstawicieli firmy ESRI Polska i NEOKART GIS.
  Konferencje
  23-01-2004
  (Czytaj więcej...)

    XIII Konferencja PTIP  
     
  XIII Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej „Geoinformacja w Polsce” odbyła się w Warszawie w dniach 8-9 października 2003 r.
  Konferencje
  23-01-2004
  (Czytaj więcej...)

  [ Wróć do pierwszej wiadomości ]